ŠKOLNÍ POBYTY – BESKYDY

Škola v přírodě Beskydy
Popis Výlety Foto☀❄
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ BESKYDY

Základní informace

Typ rekreace: Škola v přírodě Beskydy
Sezóna: Duben – červen, září – říjen (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: CHKO Beskydy nedaleko přehrady Horní Bečva
Ubytování: Hotel Mesit nabízí útulné ubytování s bazénem a wellness službami, 2–6 lůžkové pokoje se sociálním zařízením a LCD TV, šipky, ping-pong, Xbox 360, společenská místnost pro výuku a hry, bezplatná Wifi v celém hotelu
Strava: 4–5× denně dle věku účastníků v hotelové restauraci s obsluhou, celodenní pitný režim
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLA V PŘÍRODĚ BESKYDY

Informace o výletech

Každý z těchto výletů je možno objednat již od 10 + 1 účastníků (10 dětí + doprovod). Účastníci školy v přírodě si tak mohou lépe vybrat jim vyhovující výlety, nemusí nutně všichni na jeden výlet. Pro lepší plánování výletů zde uvádíme čas potřebný k realizaci výletu včetně dopravy a vzdálenost od místa pobytu.

Aquapark Olešná u Frýdku-Místku

Krytý bazén s délkou 25 metrů byl navržený výhradně pro rekreační a relaxační účely. Jeho celková plocha činí 300 m2, teplota vody je udržovaná na příjemných 31˚C a teplota vzduchu se pohybuje okolo 34˚C. Hlavní atrakcí bazénové části jsou obří tobogán s převýšením 10 metrů a délkou 90 metrů, divoká řeka v délce 92,3 metrů nebo vodní chrliče a děla. Relaxovat lze ve whirlpoolu, u vodních trysek či na masážní lavici. Pro nejmenší návštěvníky je připraven dětský bazén v samostatné odhlučněné zóně s hloubkou 10 až 30 centimetrů a vodními atrakcemi – zvonem, ježkem, stříkacím nosorožcem Bubu a stěžněm s plachtou. V průběhu května až září je za příznivého počasí otevřena i venkovní část s dalšími bazény, atrakcemi a rozsáhlou travnatou plochou určenou ke slunění.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

Valašské muzeum v přírodě

Valašský skanzen v Rožnově pod Radhoštěm je největším muzeem svého druhu v České republice. Je tematicky rozčleněný na tři areály – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu. V nich uprostřed přirozené krajiny stojí originální roubené stavby přenesené z terénu i kopie a rekonstrukce historických budov. Pro školní skupiny jsou připravené speciální edukační programy podle ročního období a věku dětí – např. Jakpak si hráli Valášci malí, Jak Valaši chovali včely, S písničkou a tancem valašskou dědinou nebo třeba Co vařily naše babičky. Vydejte se do dob dávno minulých a poznejte laskavý a přitom drsný život malebného Valašska na přelomu 19. a 20. století.
Délka: 4 – 5 hodin, Vzdálenost: 20 km

Další informace >>

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Ikonické tvary automobilů Tatra proslavily kopřivnickou automobilku po celém světě. Expozice mapuje výrobu vozidel od rané historie až po poslední modely. Mezi kopřivnické fenomény patří aerodynamické limuzíny jako Tatraplan, Tatra 77 nebo model T 603. Expozice se věnuje i neméně slavné produkci nákladních automobilů, mezi které patří různé vojenské a hasičské speciály. Zvlášť ceněnými tatrovkami jsou vítězný kamión z Rallye Paříž Dakar a expediční vozidla cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky. Do hasičského automobilu TATRA typu T 12 se mohou děti posadit a vyfotografovat. V muzejním obchodu lze zakoupit suvenýry se značkou TATRA, např. různé magnetky, vystřihovánky, omalovánky, hračky nebo stavebnice modelů aut.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 40 km

Další informace >>

Centrum tmavé oblohy Beskydy

Dark Sky Beskydy – Park tmavé oblohy je jediným místem v celé ČR, kde se můžete podívat na vlastní oči do vzdálených hlubin vesmíru velkými astronomickými dalekohledy daleko od rušivých světel měst. Unikátní Centrum se nachází v nadmořské výšce téměř 900 metrů (tedy nad vrstvou smogu, prachu a mlhy) na hřebeni Gruně, přímo uprostřed Beskydské oblasti tmavé oblohy. Vybrat si můžete z několika programů určených přímo pro školy – Pozorování noční oblohy, Slunce – naše nejbližší hvězda, Planety Sluneční soustavy nebo Komety a aktuální úkazy na obloze. Pozorovat hvězdy a slunce lze nejen za hluboké noci, ale i během dne. Objevte skrytou krásu vesmíru daleko od svítících měst!
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 25 km

Další informace >>

Zřícenina hradu a obora Hukvaldy

Jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů v ČR je již od 19. století nejenom častým cílem turistických výletů, ale také centrem kulturního dění regionu.  V Hukvaldech se totiž narodil světově proslulý hudební skladatel Leoš Janáček. Na památku premiéry jeho opery Příhody lišky Bystroušky je v přilehlé oboře instalovaná bronzová socha lišky Bystroušky. V oboře se chová muflon obecný, daněk skvrnitý a prase divoké. Dále se v areálu můžete setkat se zajícem, veverkou, kunou, tchořem, liškou, jezevcem nebo vydrou říční. V oboře se nachází i památné buky s neobyčejně rozvinutými kořeny, ke kterým se váže legenda o zakopaném pokladu.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 40 km

Další informace >>

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Národní přírodní památka Zbrašovské aragonitové jeskyně je ojedinělým krasovým územím evropského významu. Vyskytuje se zde řada chráněných druhů rostlin i živočichů, ke kterým patří letouni, jediní savci na světě schopní létat. Místo je známé i přirozenými vývěry teplé minerální vody, díky níž nedaleko vznikly lázně Teplice nad Bečvou. Zpřístupněné jeskyně jsou zajímavou učebnicí historie, geologie, paleontologie, antropologie, zoologie a mnoha dalších vědních oborů. Nejrozsáhlejší prostor jeskyní se svažuje do části zvané Tunel, který je zaplavený oxidem uhličitým. Jeho přítomnost dokáže průvodce pomocí „školního“ pokusu se zapálenou svíčkou. Jen kousek od jeskyní se nachází další unikát a záhada světového významu – hluboká Hranická propast.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 55 km

Další informace >>

ŠKOLA V PŘÍRODĚ BESKYDY

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.