ŠKOLNÍ POBYTY – KRKONOŠE

Školy v přírodě Krkonoše
Popis Výlety Foto☀❄
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLY V PŘÍRODĚ KRKONOŠE

Základní informace

Typ rekreace: Školy v přírodě Krkonoše
Sezóna: Celoročně (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Benecko, velmi oblíbená lokalita v sousedství Krkonošského národního parku
Ubytování: Rodinný penzion Klára, 3–7 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV, jídelna a společenská místnost, bezplatná Wifi v celém objektu, dětské hřiště a venkovní bazén, terasa s možností opékání na ohni
Strava: 4–5× denně dle věku účastníků, celodenní pitný režim, tradiční česká kuchyně v jídelně penzionu, bohatá snídaně
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLY V PŘÍRODĚ KRKONOŠE

Rychlé informace

Slovo úvodem

Společnost Sindibád s dlouholetou tradicí v oblasti pořádání dětské rekreace nabízí pobytové zájezdy pro školy a školky v přírodě v osvědčených lokalitách. Ubytování je zajištěno v rodinném Penzionu Klára, v centru turisticky vyhledávané obce Benecko v těsném sousedství Krkonošského národního parku. Celodenní strava formou české kuchyně probíhá přímo na penzionu a je přizpůsobena věku dětí. Dopravu zajišťují moderní autobusy.

Výlety za zábavou i poznáním

Připravili jsme několik různorodých výletů. Na stránce výletů si tak může každá škola v přírodě vybrat ty, které jí vyhovují. Pedagogický či jiný doprovod skupiny z řad dospělých má od nás výlet zdarma.

Školy v přírodě Krkonoše stručně a jasně

 • Ubytování
  • oblíbená lokalita v sousedství NP Krkonoše
  • rodinný penzion s domácí kuchyní
  • pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV
  • bezplatná Wifi a společenská místnost v jídelně
  • dětské hřiště a venkovní bazén
  • terasa s možností opékání na ohni
  • hlavní turistická trasa s napojením poblíž penzionu
 • Strava
  • plná penze podávaná v jídelně penzionu
  • bohatá snídaně
  • celodenní pitný režim
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus
  • autobus k dispozici jen pro daný zájezd (bez cizích cestujících)
  • cesta z Prahy trvá zhruba 2 hodiny   
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými kolektivy

ŠKOLY V PŘÍRODĚ KRKONOŠE

Podrobné informace

O ubytování

Rodinný penzion Klára se nachází v centru turisticky vyhledávané obce Benecko v těsném sousedství Krkonošského národního parku. Nabízí ubytování v účelově zařízených tří až sedmilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a TV. Připojení k Wifi je zajištěné v celém objektu. K dispozici nabízíme hostům jídelnu, která přes den slouží jako společenská místnost. Dále se u areálu nachází dětské hřiště a v letních měsících je možné využít bazén nebo posezení na terase s možností opékání u ohně. Kousek od penzionu vede červená turistická trasa, ze které se nabízí mnoho hezkých výhledů do krkonošské krajiny nebo se lze vydat na výšlap na horu Přední Žalý (1019 m n. m.).

O místě pobytu

Krkonoše patří mezi nejvyšší a také nejoblíbenější pohoří Česka. Podle pověstí střeží hory bájný duch Krakonoš. Najdete zde patnáct z celkem dvaceti nejvyšších vrcholů Česka. Díky unikátní přírodě a kvůli ochraně byl v roce 1963 vyhlášen na českém území Krkonošský národní park (KRNAP). Svým podnebím patří Krkonoše mezi naše nejdrsnější pohoří, vrcholové partie jsou srovnatelné s pobřežím Grónska. Samotná podhorská krajina byla vždy považována za zajímavou pro výtvarné umělce. Ve dvacátých letech se Benecko stalo módním především mezi pražskými krajináři, kteří ve zdejších hotelech prožívali dlouhá tvůrčí období a motivační krásný čas.

Hory tvoří přirozené rozvodí mezi Severním a Baltským mořem. V Krkonoších pramení řeky Labe, Malé Labe, Úpa, Jizerka a Mumlava, ale také Kamienica a Łomniczka. Na polské straně se nacházejí jezera ledovcového původu Wielki a Mały Staw. Na české straně je ledovcového původu jen Mechové jezírko.
Na území Krkonoš se vyskytují reliktní a endemické druhy rostlin a živočichů. Nalézají se zde největší plochy ležící nad horní hranicí lesa v České republice. Ve výšce 1200–1300 m zde končí pásmo lesa. Výše je pásmo kosodřeviny, smilkové hole, kamenná a suťová moře. Tento v Česku velmi vzácný biotop se nazývá arkto-alpínská tundra. Na několika místech nalezneme dokonce rašeliniště. Původní smrkový porost byl částečně zdevastovaný vlivy imisí. V nižších polohách rostou monokultury buku a smrku. Malakofauna čítá 90 druhů měkkýšů.

O dopravě

Dopravu do Krkonoš zajištují moderní klimatizované autobusy. Autobusy jsou vybavené klimatizací, dvěma monitory, toaletou, tmavými okny, bezpečnostními pásy, na území ČR WiFi připojením. V případě potřeby připojíme zdarma vlek na zavazadla.

O službách

V základní ceně poukazu je zahrnuta doprava na místo pobytu a zpět, ubytování, celodenní strava včetně pitného režimu. Příplatkové služby jsou výlety, Cestovní pojištění (úraz, odpovědnost za škody), Pojištění stornopoplatků (onemocnění či úraz účastníka před odjezdem), Pojištění COVID-19 (nemožnost vycestovat kvůli pandemii) a posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní/noční dozor).

ŠKOLY V PŘÍRODĚ KRKONOŠE

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.