ŠKOLNÍ POBYTY – ČESKÝ RÁJ

Školy v přírodě Český ráj
Popis Výlety Foto
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ČESKÝ RÁJ

Základní informace

Typ rekreace: Školy v přírodě Český ráj
Sezóna: 15. květen – 15. říjen (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Jičínsko, atraktivní lokalita v oblasti Českého ráje na dohled od Prachovských skal
Ubytování: Hotel*** Prostřední mlýn s recepcí a vlastní restaurací, 3–4 lůžkové pokoje se sociálním zařízením a TV, společenská místnost, bezplatná Wifi, venkovní bazén, víceúčelové hřiště, herna s kulečníkem, šipkami a stolním tenisem
Strava: 4–5× denně dle věku účastníků v hotelové restauraci, celodenní pitný režim
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ČESKÝ RÁJ

Rychlé informace

Slovo úvodem

Společnost Sindibád s dlouholetou tradicí v oblasti pořádání dětské rekreace nabízí pobytové zájezdy pro školy a školky v přírodě v osvědčených lokalitách. Ubytování je zajištěno v hotelovém*** komplexu „Prostřední mlýn“ umístěném v Českém ráji. Celodenní strava formou české kuchyně probíhá přímo v hotelové restauraci a je přizpůsobena věku dětí. Dopravu zajišťují moderní autobusy.

Výlety za zábavou i poznáním

Pro lokalitu Českého ráje jsme připravili několik různorodých výletů. Na stránce výletů si tak může každá škola v přírodě vybrat ty, které jí vyhovují. Pedagogický či jiný doprovod skupiny z řad dospělých má od nás výlet zdarma.

Školy v přírodě Český ráj stručně a jasně

 • Ubytování
  • atraktivní lokalita v oblasti Českého ráje na dohled od Prachovských skal
  • hotel*** s recepcí a vlastní restaurací
  • dvou až čtyřlůžkové pokoje se sociálním zařízením a TV
  • venkovní bazén s lehátky a slunečníky
  • travnaté hřiště na kopanou přímo v areálu
  • herna s kulečníkem, šipkami a stolním tenisem
  • společenská místnost s kulečníkem a stolním tenisem
  • pískové hřiště na plážový volejbal přímo v areálu
  • zatravněné plochy pro slunění a hry
  • zastíněné plochy pro redukci slunění a hry
  • možnost posezení u ohniště
  • bezplatná Wifi v prostorách recepce a restaurace
 • Strava
  • plná penze v hotelové restauraci
  • snídaně formou bufetu
  • celodenní pitný režim
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus
  • autobus k dispozici jen pro daný zájezd (bez cizích cestujících)
  • cesta z Prahy trvá zhruba 2 hodiny   
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými kolektivy

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ČESKÝ RÁJ

Podrobné informace

O ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelovém*** komplexu „Prostřední mlýn“ umístěném v Českém ráji. Areál je vybavený venkovním bazénem s lehátky a slunečníky, víceúčelovým hřištěm, plážovým volejbalem, ohništěm, restaurací s Wifi. Dále je školním skupinám k dispozici společenská místnost a herna s kulečníkem, stolním tenisem a šipkami. Pokoje jsou 3–4 lůžkové s TV a vlastním sociálním zařízením. Samotný areál se nachází v klidném zalesněném prostředí mimo hlavní silnice, ale svou polohou umožňuje konat zajímavé výlety do blízkého i vzdáleného okolí. Bazén je umístěný na upravené travnaté ploše přímo před hotelem, kde se nabízí dostatečný prostor pro slunění. V kombinaci se stíny nebo polostíny stromů jsou tak vytvořené perfektní podmínky pro relaxaci, odpočinek a hry.

O místě pobytu

O jedinečnosti a neopakovatelnosti přírody Českého ráje svědčí fakt, že se stal první chráněnou krajinnou oblastí tehdejšího Československa. Bylo to roku 1955 a hlavním důvodem se stala potřeba chránit unikátní skalní města. Výjimečnost těchto turisticky neobyčejně atraktivních oblastí tkví také v tom, že se jedná o pískovcová města různého stáří. „Ráj“ nemůžeme vymezit nějakými hranicemi, kolíky či ploty. Lidé si prostor Českého ráje sami ohraničují především citem podle toho, kam nejčastěji chodí a kde již při letmém pohledu do mapy je vidět nejhustší síť turisticky značených cest. A proto si užijte kraj dobrých lidí, přírodních krás, hradů, muzeí a tradiční řemeslné výroby!

Český ráj je nejstarším velkoplošných chráněným územím v České republice. V roce 2005 byl Český ráj zařazen do evropské sítě geoparků UNESCO. CHKO se nachází na území tří krajů a čtyř okresů – Královéhradecký kraj (okres Jičín), Liberecký kraj (okresy Semily a Jablonec nad Nisou) a Středočeský kraj (okres Mladá Boleslav). Sídlo CHKO Český ráj je v Turnově. Na území CHKO se nachází 2 národní přírodní památky, 11 přírodních rezervací a 11 přírodních památek.

O dopravě

Dopravu do Českého ráje zajištují moderní klimatizované autobusy. Autobusy jsou vybavené klimatizací, dvěma monitory, toaletou, tmavými okny, bezpečnostními pásy, na území ČR WiFi připojením. V případě potřeby připojíme zdarma vlek na zavazadla.

O službách

V základní ceně poukazu je zahrnuta doprava na místo pobytu a zpět, ubytování, celodenní strava včetně pitného režimu. Příplatkové služby jsou výlety, Cestovní pojištění (úraz, odpovědnost za škody), Pojištění stornopoplatků (onemocnění či úraz účastníka před odjezdem), Pojištění COVID-19 (nemožnost vycestovat kvůli pandemii) a posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní/noční dozor).

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ČESKÝ RÁJ

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.