ŠKOLNÍ POBYTY – JESENÍKY

Školy v přírodě Jeseníky
Popis Výlety Foto☀❄
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLY V PŘÍRODĚ JESENÍKY

Základní informace

Typ rekreace: Letní tuzemské školy v přírodě Jeseníky
Sezóna: Duben – červen, září – říjen (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Kouty nad Desnou, klidná chatová osada Koutecké údolí na úpatí hory Šindelná
Ubytování: Rekonstruovaná horská chata Sokolka v nadmořské výšce 630 m, 2–4 lůžkové pokoje, restaurace s jídelnou, společenská místnost s TV, připojení k Wifi, venkovní bazén, sportovní hřiště, venkovní posezení u ohniště, zahradní krb
Strava: 4–5× denně dle věku účastníků v penzionu, celodenní pitný režim
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLY V PŘÍRODĚ JESENÍKY

Rychlé informace

Slovo úvodem

Společnost Sindibád s dlouholetou tradicí v oblasti pořádání dětské rekreace nabízí pobytové zájezdy pro školy a školky v přírodě v osvědčených lokalitách. Ubytování je zajištěno ve zrekonstruované horské chatě Sokolka v klidném prostředí chatové osady Koutecké údolí. Celodenní strava formou české kuchyně probíhá přímo na penzionu a je přizpůsobena věku dětí. Dopravu zajišťují moderní autobusy.

Výlety za zábavou i poznáním

Poloha penzionu na úpatí horských vrcholů umožňuje vyrazit na zajímavá místa v nedalekém okolí i do srdce Jeseníků. Na stránce výletů si tak může každá škola v přírodě vybrat ty, které jí vyhovují. Pedagogický či jiný doprovod skupiny z řad dospělých má od nás výlet zdarma.

Školy v přírodě Jeseníky stručně a jasně

 • Ubytování
  • rekonstruovaná horská chata
  • klidné prostředí chatové osady v nadmořské výšce 630 m
  • dvou až čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením nebo společným na chodbách
  • venkovní bazén, sportovní hřiště
  • ohniště, venkovní posezení a zahradní krb
  • restaurace s jídelnou, společenská místnost s TV
  • k dispozici připojení k Wifi
 • Strava
  • plná penze podávaná v jídelně přímo na penzionu
  • jídlo 4–5× denně dle věku účastníků
  • celodenní pitný režim
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus
  • autobus k dispozici jen pro daný zájezd (bez cizích cestujících)
  • cesta z Prahy trvá zhruba 4 hodiny, z Brna 2,5 hodiny
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými kolektivy

ŠKOLY V PŘÍRODĚ JESENÍKY

Podrobné informace

O ubytování

Rekonstruovaná horská chata Penzion Sokolka leží v klidném prostředí chatové osady Koutecké údolí na okraji obce Kouty nad Desnou. Říčka Desná a Divoký potok, které se valí z vysokých jesenických vrcholů, tu vytvářejí krásnou podhorskou scenérii v nadmořské výšce 630 metrů. Ubytování je zajištěno na pokojích s vlastním sociálním zařízením nebo společným sociálním zařízením na chodbách. Poloha a vybavení penzionu umožňují konat nejrůznější aktivity nebo vyrazit na výlety do okolí. V areálu penzionu je k dispozici venkovní bazén, zatravněné prostory a sportovní hřiště (fotbal, volejbal, nohejbal). Ke společenským aktivitám se také hodí ohniště, venkovní posezení a zahradní krb. K učení nebo v případě nepříznivého počasí je možné využít společenskou místnost s TV.

O místě pobytu

Chráněná krajinná oblast Jeseníky patří svou rozlohou 744 km2 k největším v ČR. Svůj domov tu mají vzácní motýli či vážky a na počátku 20. století byli do volné přírody vysazení statní kamzíci, kteří se zde dobře aklimatizovali. Nejvyšší horou Jeseníků je Praděd (1 492 m n. m.), zároveň jde o nejvyšší horu Moravy a pátou nejvyšší v ČR. Jeseníky jsou společně s podhůřím horským rájem s mnoha přírodními, technickými i historickými zajímavostmi. Samotné Kouty nad Desnou patří mezi menší, ale turisticky velmi známou a dobře dostupnou obec na Šumpersku. Leží na úpatí unikátní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně, najdete zde mimo jiné největší lyžařský areál na Moravě s jedinou šesti-sedačkovou lanovkou v ČR a v rámci ČR i unikátní údolní železnici ve švýcarském stylu.

O dopravě

Dopravu do Beskyd zajištují moderní klimatizované autobusy. Autobusy jsou vybaveny klimatizací, dvěma monitory, toaletou, tmavými okny, bezpečnostními pásy, na území ČR WiFi připojením. V případě potřeby připojíme zdarma vlek na zavazadla.

O službách

V základní ceně poukazu je zahrnuta doprava na místo pobytu a zpět, ubytování, celodenní strava včetně pitného režimu. Příplatkové služby jsou výlety, Cestovní pojištění (úraz, odpovědnost za škody), Pojištění stornopoplatků (onemocnění či úraz účastníka před odjezdem), Pojištění COVID-19 (nemožnost vycestovat kvůli pandemii) a posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní/noční dozor).

ŠKOLY V PŘÍRODĚ JESENÍKY

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.