ŠKOLNÍ POBYTY – ORLICKÁ PŘEHRADA

Školy v přírodě Orlík
Popis Výlety Foto
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ORLÍK

Základní informace

Typ rekreace: Školy v přírodě Orlík
Sezóna: Duben – červen, září – říjen (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Orlická přehrada, oblíbená lokalita na Vltavě nedaleko zámku Orlík
Ubytování: Rekreační areál Marina Orlík s možností ubytování v bungalovech, apartmánech nebo stylové chatě, vlastní restaurace, 4 lůžkové pokoje, společenská místnost, bezplatná Wifi v celém areálu, venkovní bazén, hřiště, dětský koutek, tenisový kurt, kulečník, ping-pong
Strava: 3–5× denně dle věku účastníků v restauraci v hlavní budově, celodenní pitný režim
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ORLÍK

Rychlé informace

Slovo úvodem

Společnost Sindibád s dlouholetou tradicí v oblasti pořádání dětské rekreace nabízí pobytové zájezdy pro školy a školky v přírodě v osvědčených lokalitách. Ubytování je zajištěno v rekreačním areálu Marina Orlík umístěném v krásné přírodě na břehu Orlické přehrady. Celodenní strava formou české kuchyně probíhá přímo v hotelové restauraci a je přizpůsobena věku dětí. Dopravu zajišťují moderní autobusy.

Výlety za zábavou i poznáním

Pro lokalitu kolem Orlíku jsme připravili několik různorodých výletů. Na stránce výletů si tak může každá škola v přírodě vybrat ty, které jí vyhovují. Pedagogický či jiný doprovod skupiny z řad dospělých má od nás výlet zdarma.

Školy v přírodě Orlík stručně a jasně

 • Ubytování
  • oblíbená lokalita na břehu Orlické přehrady
  • uzavřený areál s vlastní restaurací
  • čtyřlůžkové pokoje se sociálním zařízením a TV
  • vyhřívaný venkovní bazén
  • dětské hřiště, dětský koutek, tenisový kurt
  • kulečník, ping-pong, grilovací pergoly
  • společenská místnost, učebna
  • vodní nádrž vzdálena cca 200 m od areálu
  • půjčovna lodí (plachetnice, motorové lodě, pramičky)
  • bezplatná Wifi v celém areálu
 • Strava
  • plná penze v restauraci v hlavní budově
  • jídlo 3–5× denně dle věku účastníků
  • celodenní pitný režim
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus/minibus
  • autobus k dispozici jen pro daný zájezd (bez cizích cestujících)
  • cesta z Prahy trvá zhruba 1,5 hodiny 
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými kolektivy

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ORLÍK

Podrobné informace

O ubytování

Ubytování je zajištěné v rekreačním areálu Marina Orlík na břehu Orlické přehrady. Areál je vybavený vyhřívaným venkovním bazénem, tenisovým kurtem, dětským hřištěm (trampolína, pískoviště, houpačky, prolézačky) a dětským koutkem. K dispozici jsou dvě pergoly na posezení s možností grilování (opékání). Samotná vodní plocha přehradní nádrže se nachází jen 200 m od areálu. Školním skupinám je k dispozici učebna nebo nově postavené patro s terasou, které může sloužit jako společenská místnost. Stravování probíhá v restauraci v hlavní budově areálu. Přímo v areálu nebo blízkém okolí se nabízí řada dalších sportovních a relaxačních aktivit (kulečník, ping-pong, půjčovna lodí, rybolov, houbaření). Poloha areálu také umožňuje podniknout zajímavé výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.

O místě pobytu

Vodní nádrž Orlík, známá spíše jako Orlická přehrada nebo jednoduše Orlík, byla vybudována jako součást Vltavské kaskády v letech 1954 – 1961. Jméno dal rozlehlé vodní ploše zámek Orlík, který kdysi čněl vysoko na skále nad hlubokým údolím Vltavy. Hlavním účelem výstavby přehrady byla možnost regulace Vltavy na území Středních Čech a Prahy při opakujících se povodních, ale také využití pro energetické a turistické účely. Na břehu Orlické přehrady vznikla v průběhu let řada velkých rekreačních zařízení a chatových oblastí. Přehrazením romantického údolí Vltavy vodní plochou se sice částečně vytratila romantika dávných dob, ale přehrada nabídla zcela nové možnosti využití pro širší okolí. Orlická přehrada je dlouhá úctyhodných 68 km a její největší hloubka činí 74 m.  

Povodeň v srpnu 2002 znamenala pro VD Orlík velkou zkoušku. Těleso přehradní nádrže přečkalo tuto povodeň bez poškození s výjimkou elektrárny, která byla vyplavena vlnami vody ze spádu z přelivů. Vlny zničily také příjezdovou cestu k elektrárně a most pro pěší v Solenicích, proud vymlel přilehlé břehy pod přehradou a poškodil i lodní zdvihadlo. Na přehradním jezeře je zejména v letních měsících provozována lodní doprava, která spojuje turisticky zajímavá místa umístěná téměř po celé délce jezera. Součástí stavby přehrady bylo i lodní zdvihadlo pro lodě o výtlaku do 300 t.

O dopravě

Dopravu na Orlickou přehradu zajištují moderní klimatizované autobusy. Autobusy jsou vybavené klimatizací, dvěma monitory, toaletou, tmavými okny, bezpečnostními pásy, na území ČR WiFi připojením. V případě potřeby připojíme zdarma vlek na zavazadla.

O službách

V základní ceně poukazu je zahrnuta doprava na místo pobytu a zpět, ubytování, celodenní strava včetně pitného režimu. Příplatkové služby jsou výlety, Cestovní pojištění (úraz, odpovědnost za škody), Pojištění stornopoplatků (onemocnění či úraz účastníka před odjezdem), Pojištění COVID-19 (nemožnost vycestovat kvůli pandemii) a posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní/noční dozor).

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ORLÍK

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.