ŠKOLNÍ POBYTY – ŠUMAVA

Školy v přírodě Šumava
Popis Výlety Foto☀❄
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ŠUMAVA

Základní informace

Typ rekreace: Školy v přírodě Šumava
Sezóna: Celoročně  (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Klidná lokalita v podhůří Šumavy pod horou Javorník
Ubytování: Hotelový*** komplex „Krásná vyhlídka“, 2–5 lůžkové pokoje ve vysokém standardu s vlastním sociálním zařízením, společenská místnost s TV, bezplatná Wifi, víceúčelový sál se stolním tenisem, fotbalové hřiště, ohniště a terasa s výhledem do Šumavské krajiny
Strava: 4–5× denně dle věku účastníků, celodenní pitný režim, tradiční česká kuchyně v hotelové restauraci, snídaně formou bufetu
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ŠUMAVA

Rychlé informace

Slovo úvodem

Společnost  Sindibád s dlouholetou tradicí v oblasti pořádání dětské rekreace nabízí pobytové zájezdy pro školy a školky v přírodě v osvědčených lokalitách. Ubytování je zajištěno v hotelovém*** komplexu „Krásná vyhlídka“ umístěném v krásném a poklidném předhůří Šumavy přímo pod horou Javorník. Celodenní strava formou české kuchyně probíhá přímo v hotelové restauraci a je přizpůsobena věku dětí. Dopravu zajišťují moderní autobusy.

Výlety za zábavou i poznáním

Pro lokalitu Šumavy jsme připravili několik různorodých výletů. Na stránce výletů si tak může každá škola v přírodě vybrat ty, které jí vyhovují. Pedagogický či jiný doprovod skupiny z řad dospělých má od nás výlet zdarma.

Školy v přírodě Šumava stručně a jasně

 • Ubytování
  • klidná lokalita v podhůří Šumavy pod horou Javorník
  • vybavený hotel*** s vlastní restaurací
  • pokoje zařízené ve vysokém standardu s vlastním sociálním zařízením
  • bezplatná Wifi a společenská místnost s TV
  • dětské prolézačky, fotbalové hřiště a ohniště v areálu hotelu
  • víceúčelový sál se stolním tenisem
  • terasa s výhledem do Šumavské krajiny
  • hotelová restaurace s českou kuchyní
  • Klostermannova rozhledna 1 km od hotelu
 • Strava
  • plná penze v hotelové restauraci
  • snídaně formou bufetu
  • celodenní pitný režim
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus
  • autobus k dispozici jen pro daný zájezd (bez cizích cestujících)
  • cesta z Prahy trvá zhruba 2 hodiny 
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými kolektivy

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ŠUMAVA

Podrobné informace

O ubytování

Hotelový*** komplex „Krásná vyhlídka“ se nachází v krásném a poklidném předhůří Šumavy přímo pod horou Javorník. Nabízí ubytování v 11 hotelových pokojích s vlastním sociálním zařízením, k dispozici je též bezplatná Wifi. V restauraci se podává především tradiční česká kuchyně. Součástí areálu hotelu je dětský koutek, společenská místnost s TV a víceúčelový sál se stolním tenisem. K dispozici jsou též dětské prolézačky, fotbalové hřiště, ohniště, a terasa s malebným výhledem do Šumavské krajiny. Vrchol hory Javorník s Klostermanovou rozhlednou se nachází pouze 1 kmod hotelu a lze na něj od hotelu dojít pěšky po turistické stezce.

O místě pobytu

Husté lesy, široké pláně, hluboká i mělká říční údolí, zachovalá divoká příroda. Šumava se táhne v délce téměř 200 km podél naší jihozápadní hranice a tvoří tak jeden z největších a nejzachovalejších chráněných celků v ČR. Na jejím území najdete přes 30 unikátních přírodních rezervací, k nejcennějším patří Královský hvozd s Černým a Čertovým jezerem, Boubínský prales nebo četná rašeliniště a mokřady. Nejvyšší horou Šumavy je Velký Javor (1456 m n. m.), na české straně patří prvenství hoře Plechý (1378 m n. m.). Celkem je na Šumavě možné zdolat 180 tisícovek, téměř polovinu všech v celé ČR. V minulosti se v povodí Otavy nebo v okolí Kašperských hor rýžovalo zlato a těžilo stříbro, dnes je Šumava proslulá i díky svým mrazovým kotlinám nebo turisticky vyhledávanou oblastí kolem Lipenské přehrady. 

Šumava je rozsáhlé pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Pohořím prochází hlavní evropské rozvodí mezi Severním a Černým mořem. Jižní strana pohoří je podstatně příkřejší než severní, česká. Na území Šumavy se nachází mimo jiné Lipenská přehrada. Centrální části Šumavy/Bavorského lesa jsou dnes chráněné jako národní parky. Společně tvoří jeden z nejznámějších a s celkovou plochou více než 900 km² i jeden z nejrozsáhlejších bilaterálních národních parků (NP) Evropy. Na české straně Šumavy byla v roce 1963 zřízena Chráněná krajinná oblast Šumava. Její nejvzácnější partie, pro které byl schválen přísnější režim ochrany, byly v roce 1991 prohlášeny za Národní park Šumava.

O dopravě

Dopravu na Šumavu zajištují moderní klimatizované autobusy. Autobusy jsou vybavené klimatizací, dvěma monitory, toaletou, tmavými okny, bezpečnostními pásy, na území ČR WiFi připojením. V případě potřeby připojíme zdarma vlek na zavazadla.

O službách

V základní ceně poukazu je zahrnutá doprava na místo pobytu a zpět, ubytování, celodenní strava včetně pitného režimu. Příplatkové služby jsou výlety, Cestovní pojištění (úraz, odpovědnost za škody), Pojištění stornopoplatků (onemocnění či úraz účastníka před odjezdem), Pojištění COVID-19 (nemožnost vycestovat kvůli pandemii) a posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní/noční dozor).

ŠKOLY V PŘÍRODĚ ŠUMAVA

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.