ŠKOLNÍ POBYTY – CHORVATSKO

Škola v přírodě Chorvatsko
Popis Výlety Foto
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ CHORVATSKO, SAVUDRIJA

Základní informace

Typ rekreace: Škola v přírodě – Chorvatsko, poloostrov Istrie
Sezóna: 15. květen – 15. říjen (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15-41 osob
Místo konání: Přímořský areál Savudrija Plava Laguna***, recepce, bazén s lehátky, sportoviště, dětský koutek, vlastní pláž, restaurace, obchod, Wifi
Ubytování: Letní domky pro 4-6 osob, 1-2 ložnice, obývací pokoj s TV, kuchyňský kout s lednicí, sociální zařízení, terasa s posezením
Strava: 4-5× denně dle věku účastníků, celodenní pitný režim, česká kuchyně
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLA V PŘÍRODĚ CHORVATSKO, SAVUDRIJA

Informace o výletech

Každý z těchto výletů je možno objednat již od 10 + 1 účastníků (10 dětí + doprovod). Účastníci školy v přírodě si tak mohou lépe vybrat jim vyhovující výlety, nemusí nutně všichni na jeden výlet. Pro lepší plánování výletů zde uvádíme čas potřebný k realizaci výletu včetně dopravy a vzdálenost od místa pobytu.

Aquapark Istralandia

Aquapark otevřený v létě 2014 patří mezi největší zábavní atrakce na Istrii. Má rozlohu 81 000 m² a najdete v něm na 20 tobogánů s celkovou délkou 1,2 km včetně nejvyšší skluzavky v Chorvatsku, bazény s umělým vlnobitím a další atrakce včetně amfiteátru pro konání nejrůznějších akcí. Na menší děti čeká dětský bazén s pirátskou lodí a skluzavkami, dospělí zase mohou relaxovat v hydromasážním bazénu. V areálu samozřejmě nechybí bistra s občerstvením či plochy vhodné ke slunění. Mezinárodní asociace vodních parků zařadila Istralandii mezi nejlepší vodní parky v Evropě.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 25 km

Další informace >>

Výlet lodí s obědem na palubě

Celodenní výlet lodí po průzračných vodách Jadranu začíná ranním naloděním v přístavu Novigrad. Loď pluje za doprovodu racků podél členitého pobřeží istrijského poloostrova směrem na jih, proplouvá Limským kanálem připomínajícím fjord a pokračuje až do starobylé Rovinje, jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na Istrii. Zde je čas na prohlídku města a koupání v malebných zátokách u městských hradeb. Cestou zpět je přímo na palubě lodi podáván oběd (grilovaný kuřecí steak/ryba, salát, pečivo, pití). Následuje zastávka v turistickém letovisku Vrsar s možností nakupování suvenýrů, zmrzliny či dalšího koupání.
Délka: 9 hodin, Vzdálenost: 80 km

Další informace >>

Dobrodružný park Jangalooz

Na unikátních překážkách umístěných mezi stromy se tu „vyřádí“ začátečníci i zkušení horolezci a horolezkyně. A přitom může každý postupovat podle barev jen tam, kam si troufá. Žlutá je určena pro nejmenší, na oranžových atrakcích se budete pohybovat 4 metry nad zemí a červená vás zařadí mezi lezecké hvězdy. Za zkoušku stojí i tradiční lezecká stěna, unikátní JANGA WALL je se svými 9 metry skutečnou výzvou! Bezpečností jištění je samozřejmostí, navíc na každou skupinku po celou dobu dohlíží profesionální instruktor. Dobrodružné a relaxační centrum pro všechny věkové kategorie je umístěno v krásném borovicovém lese jen kousek od pobřeží. Nabízí dostatek stínu a mořský vánek příjemně ochlazuje i v parných dnech.
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 5 km

Další informace >>

Středověký Motovun a lanýže

Malebné městečko Motovun se středověkou atmosférou patří mezi nejoblíbenější turistické cíle vnitrozemské části Istrijského poloostrova. Tyčí se na kopci vysoko nad okolní krajinou a nabízí úžasné výhledy na údolí řeky Mirny, které je možné obdivovat z nedávno rekonstruovaných hradeb. Malým obchůdkům se suvenýry vévodí skvělá místní vína, olivové oleje a také výrobky a pochutiny z jednoho aromatického pokladu ukrytého v hustých Motovunských lesích na úbočí kopce. Vzácné černé a ještě vzácnější bílé lanýže, i díky nimž se tomuto kraji přezdívá chorvatské Toskánsko.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 45 km

Další informace >>

Jeskyně Baredine a Tractor Story

Unikátní speleologická lokalita Baredine se nachází jen pár kilometrů od mořského pobřeží a návštěvníkům nabízí prohlídku celkem pěti krápníkových sálů a sestup do hloubky až 60 metrů k  jezírku, které obývá bájný podzemní obojživelník Proteus anguinus Laurenti (Istrijská lidská ryba). Kousek od jeskyně se nachází roztomilá expozice zemědělské techniky, které vévodí traktory a traktůrci nejrůznějších velikostí a značek. Najdete tu české Zetory, ale i historické Peugeouty nebo stroje Bugatti. Dozvíte se zajímavosti o pěstování obilí na vesnici i výrobě chleba. Místní produkty a suvenýry můžete zakoupit v malém obchůdku, který je součástí areálu.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 45 km

Další informace >>

Večerní Umag s projížďkou turistickým vláčkem

Malebné historické městečko Umag je turistickým centrem regionu a zvlášť ožívá každý večer po západu slunce. Procházka úzkými uličkami se středověkou atmosférou kolem hlavního náměstí vede k městskému zálivu, odkud se otevírá kouzelné panorama starého města s nasvícenou věží kostela Panny Marie. Nespočet stánků se suvenýry a s občerstvením, výbornou zmrzlinou a dalšími místními produkty uspokojí nejen mlsné jazýčky. Nenáročný večerní výlet je ozvláštněn jízdou oblíbeným turistickým vláčkem. Trasa vede z pláže Katoro podél pobřeží přes rozhlehlé hotelové komplexy a přímořské areály střediska Plava Laguna.
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 8 km

Další informace >>

ŠKOLA V PŘÍRODĚ CHORVATSKO, SAVUDRIJA

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Orientační cena za osobu při pobytu v délce 5-7 dní (ubytování, strava, doprava, pojištění): 7.000 až 9.000 Kč.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.