ŠKOLNÍ POBYTY – JESENÍKY

Škola v přírodě Jeseníky
Popis Výlety Foto☀❄
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ JESENÍKY

Základní informace

Typ rekreace: Letní tuzemská škola v přírodě Jeseníky
Sezóna: Duben – červen, září – říjen (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Kouty nad Desnou, klidná chatová osada Koutecké údolí na úpatí hory Šindelná
Ubytování: Rekonstruovaná horská chata Sokolka v nadmořské výšce 630 m, 2–4 lůžkové pokoje, restaurace s jídelnou, společenská místnost s TV, připojení k Wifi, venkovní bazén, sportovní hřiště, venkovní posezení u ohniště, zahradní krb
Strava: 4–5× denně dle věku účastníků v penzionu, celodenní pitný režim
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLA V PŘÍRODĚ JESENÍKY

Informace o výletech

Každý z těchto výletů je možno objednat již od 10 + 1 účastníků (10 dětí + doprovod). Účastníci školy v přírodě si tak mohou lépe vybrat jim vyhovující výlety, nemusí nutně všichni na jeden výlet. Pro lepší plánování výletů zde uvádíme čas potřebný k realizaci výletu včetně dopravy a vzdálenost od místa pobytu.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Unikátní přečerpávací elektrárna byla vybudována v horském masivu Hrubého Jeseníku přímo pod vrcholem hory Dlouhé Stráně. V době přebytku elektrické energie je voda čerpána ze spodní nádrže do horní, v době aktuální potřeby je to přesně naopak. Tím lze uskladnit obrovské množství energie. Jedná se o nejvýkonnější vodní elektrárnu v Česku a také jeden z největších technických divů České republiky, každý den přečerpá 2,6 m3 vody a do plochy horní nádrže by se vešlo 15 fotbalových hřišť.  Horní nádrž se nachází v nadmořské výšce 1 350 metrů, spodní pak o více než 500 metrů níže. Součástí exkurze je návštěva přednáškového sálu s promítáním, podzemní elektrárny, dolní a horní nádrže.
Délka: 3 – 4 hodiny, Vzdálenost: 10 km

Další informace >>

Termální park TERMÁLY LOSINY

Termální park, pojetím jediný svého druhu u nás, vychází z jedinečného souznění člověka s přírodou a harmonií těla a mysli. Využívá přitom přírodní léčivé zdroje z lázní Velké Losiny. Relaxovat můžete v celkem devíti bazénech (z toho 5 vnitřních a 4 venkovní pro letní provoz) s teplotou vody okolo 33 °C s různými atrakcemi jako divoká voda, chrliče, jeskyně s vodopádem, vnitřní tobogán, masážní sedátka a lehátka. Pro nejmenší slouží dětský bazén se skluzavkou, vodním ježkem a tryskami. Občerstvit se lze v restauraci nebo v letním baru na terase.
Délka: 3 – 4 hodiny, Vzdálenost: 15 km

Další informace >>

Pradědovo dětské muzeum

Pradědovo dětské muzeum v Bludově představuje Jeseníky hravou, zábavnou a interaktivní formou. Spojuje v sobě poznání všemi smysly. Expozice nabízí hry o přírodě, historii a řemeslech Jeseníků. Dozvíte se, jaké známé osobnosti z hor pod Pradědem pochází, ochutnáte i tradiční místní speciality. Zábavní park nabízí takřka 600 m2 hravých expozic v interiéru a 0,2 ha velké přírodní dětské hřiště, takže je ideální za každého počasí. A když mají děti skotačení dost, mohou se zavrtat do polštářů a vyslechnout si v pohádku v Pradědově pohádkárně. Návštěva muzeu je určena pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 30 km

Další informace >>

Ruční papírna Velké Losiny

Velkolosinská ruční papírna má bohatou mnohasetletou historii, na zdejším panství moravského rodu pánů ze Žerotína byla založena již na sklonku 16. století. Své nejbližší okolí zásobovala především produkcí psacích, konceptních papírů a lepenky. Do historie papírny zasáhly i zdejší nechvalně známé čarodějnické inkviziční procesy. Velkolosinská manufaktura dnes patří k nejstarším doposud fungujícím podnikům svého druhu v Evropě a její unikátní areál byl prohlášen národní kulturní památkou. Součástí prohlídkové trasy je i návštěva autentických stěžejních pracovišť starobylého provozu výroby ručního papíru. Po návštěvě papírny následuje krátká procházka po Losinách kolem zámku k lázním, kde stojí památník čarodějnických procesů.
Délka: 3 – 4 hodiny, Vzdálenost: 15 km

Další informace >>

Zlatokopecký skanzen ve Zlatých Horách

Zlatá horečka propukla naplno v romantickém údolí řeky Olešnice ve 14. století. A právě na tomto místě jsou postavené unikátní repliky středověkých hornických mlýnů a zlatokopecké osady podle dochovaných dobových nákresů. Během prohlídky uvidíme drcení zlaté rudy, sami si můžeme vyzkoušet rýžování zlata a při troše štěstí si i kousek drahého kamení odnesete domů. Naučná stezka Údolí ztracených štol pak zavede novopečené zlatokopce k místu, kde prý voda teče do kopce, nebo na soutěžní klajmy, kde se pořádají závody v rýžování zlata. Nechybí ani malý obchůdek se suvenýry pro ty, kteří nebudou mít toho dne pověstné zlatokopecké štěstí.
Délka: 4  – 5 hodin, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

Na Praděd, nejvyšší moravskou horu

Hora Praděd je se svou nadmořskou výškou 1492 metrů majestátním symbolem Jeseníků i celého kraje. Turisté sem s oblibou míří už od 2. poloviny 19. století. Na jeho vrcholu stojí televizní vysílač s restaurací a rozhlednou. Horní plošina vysílače je dokonce nejvyšším (umělým) bodem celé ČR. Z vyhlídky ve výšce 80 m můžeme pozorovat nejen Jeseníky, ale i nejvyšší beskydské vrcholy či Sněžku. Za dobré viditelnosti spatříme i slovenské Vysoké Tatry a Nízké Alpy v Rakousku. Autobus vyveze výletníky na parkoviště k lyžařskému areálu Ovčárna, odkud je to na Praděd asi 3,5 km.
Délka: 5 – 6 hodin, Vzdálenost: 65 km

Další informace >>

ŠKOLA V PŘÍRODĚ JESENÍKY

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.