ŠKOLNÍ POBYTY – KRKONOŠE

Škola v přírodě Krkonoše
Popis Výlety Foto☀❄
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ KRKONOŠE

Základní informace

Typ rekreace: Škola v přírodě Krkonoše
Sezóna: Celoročně (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Benecko, velmi oblíbená lokalita v sousedství Krkonošského národního parku
Ubytování: Rodinný penzion Klára, 3–7 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV, jídelna a společenská místnost, bezplatná Wifi v celém objektu, dětské hřiště a venkovní bazén, terasa s možností opékání na ohni
Strava: 4–5× denně dle věku účastníků, celodenní pitný režim, tradiční česká kuchyně v jídelně penzionu, bohatá snídaně
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLA V PŘÍRODĚ KRKONOŠE

Informace o výletech

Každý z těchto výletů je možno objednat již od 10 + 1 účastníků (10 dětí + doprovod). Účastníci školy v přírodě si tak mohou lépe vybrat jim vyhovující výlety, nemusí nutně všichni na jeden výlet. Pro lepší plánování výletů zde uvádíme čas potřebný k realizaci výletu včetně dopravy a vzdálenost od místa pobytu.

Hornické muzeum Harrachov

Jak těžká byla kdysi práce v rudných dolech, se dozvíte v unikátním hornickém muzeu v Harrachově. Prohlídková štola měří zhruba 1000 m, trasa vedená typickým prostředím rudného dolu je vysypána štěrkem a osvětlena, průměrná roční teplota zde dosahuje pouze 10 – 12°C (vhodné teplejší oblečení sebou). Návštěvníci jsou při vstupu do štoly vybaveni ochrannou přilbou a pláštěm. Následuje přesun k nedalekému Mumlavskému vodopádu (600 m) a výlet je zakončen pod známým areálem s několika velkými skokanskými můstky, kde se konaly závody SP i MS v letech na lyžích.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 40 km

Další informace >>

Lanovkou na Sněžku

Žádných velkých výšlapů se při zdolání naší nejvyšší hory bát nemusíte, autobus vás doveze až na parkovišti pod horní stanici lanovky v Peci pod Sněžkou. Nová lanová dráha je uvedená do provozu v roce 2013. S mezi přestupem ve stanici Růžová hora trvá doba jízdy asi 15 minut a během ní překonáte převýšení 750 metrů. Z vrcholu (1603 m n.m.) se pak nabízejí krásné výhledy nejen na celé Krkonoše, ale i hluboko do území Čech. Můžeme se vydat i na krátkou procházku po úbočí směrem k Obřímu sedlu. Autobus počká na výletníky opět pod lanovkou, a kdo si nestihl koupit suvenýry na Sněžce, může vše dohnat ještě v Peci.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 45 km

Další informace >>

Na hrad čarodějnic a tajemné skály

Poznnjte tajuplnou krajinu maloskalských zřícenin a vysokých skalních věží! Objevíte třeba pozůstatky hradu Frýdštejn, kde se natáčely čarodějnické scény k pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Náplní první části výletu je putování od Letohrádku v Malé skále přes bránu Pantheonu až k Frýdštejnu. Poté autobus všechny výletníky převeze přes Jizeru do méně známé oblasti Besedických skal, odkud jsou krásné výhledy do okolí z vršků skalních věží, čekají tu tajemná skalní bludiště i sloje, ve kterých se prý kdysi ukrývali nepohodlní utečenci. Plánovaná pěší trasa je dlouhá asi 7 km.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 40 km

Další informace >>

Safari park Dvůr Králové

Světově unikátní zoologická zahrada, která se orientuje na africkou faunu. Nachází se v ní také jediné lví safari nejen v rámci České republiky, ale i celé střední Evropy. Z více než 2 500 ks chovaných zvířat stojí za zmínku třeba gorily, krokodýli, tajemná šelma Fosa, dlouhonohé žirafy, skupinka slonů afrických nebo roztomilí hrošíci. Některé části expozice lze projíždět safari busy přímo mezi volně žijícími zvířaty. Budete si připadat jako na planinách Serengeti a nahlédnete blíže do úžasného světa afrických zvířat. Na trase dlouhé okolo pěti kilometrů můžete zblízka pozorovat nerušeně se popásající zebry, antilopy pečující o svá mláďata nebo hejna pelikánů plujících na vodní hladině.
Délka: 6 hodin, Vzdálenost: 40 km

Další informace >>

Za Zlatovláskou na zámek Sychrov

Prohlídku zaměříme na nejkrásnějších soukromé reprezentační prostory zámku (schodišťová hala, soukromé apartmá kněžny, přijímací salon, knihovna, velká jídelna atd.). Průvodce zábavnou a nenáročnou formou seznámí děti s tím, jak se dříve princům a princeznám na zámku žilo. Výklad neobsahuje žádné odborné informace o historii zámku a jeho majitelích, je proto vhodný pro mateřské školky a 1. stupeň základních škol. Následuje nenáročná procházka po rozhlehlém anglickém parku až k Rudolfově vyhlídce, kde je k vidění spousta zajímavých objektů, třeba dřevěná chaloupka, kde si hrávaly rohanské princezny. Na Sychrově se natáčela řada známých seriálů, filmů a pohádek, např. Zlatovláska nebo Nesmrtelná teta.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 55 km

Další informace >>

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Jablonecké muzeum vystavuje to nejlepší, čím se zdejší oblast a um řemeslníků proslavily daleko za našimi hranicemi. Stálá expozice Nekonečný příběh bižuterie představuje reprezentativní výběr ze sbírek čítajících více než 12 milionů kusů. V pátém podlaží hlavní budovy muzea je zase umístěna expozice Čarovná zahrada, která mapuje výrobu skleněných předmětů od starověku až po současnost. Muzeum pořádá speciální komentované prohlídky a programy uzpůsobené věku dětí, během kterých si mohou vyzkoušet i výrobu drobných rukodělných předmětů. Děti také obdrží zábavné pracovní listy (kvízy), které mají za úkol během prohlídky vyplňovat.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

ŠKOLA V PŘÍRODĚ KRKONOŠE

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.