ŠKOLNÍ POBYTY – ŠPANĚLSKO

Škola v přírodě Španělsko
Popis Výlety Foto
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ŠPANĚLSKO, OROPESA

Základní informace

Typ rekreace: Letní zahraniční škola v přírodě – Španělsko, Oropesa del Mar
Sezóna: 15. květen – 15. říjen (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 25–80 osob
Místo konání: Apartmánový dům 150 m od pláže oceněné Modrou vlajkou, letovisko Oropesa Del Mar na pobřeží Costa del Azahar, restaurace, obchod, Wifi
Ubytování: Apartmány pro 4-6 osob s dvoulůžkovými pokoji, sociálním zařízením, kuchyní, terasou/balkonem
Strava: Plná penze včetně nápojů v hotelové restauraci, mezinárodní kuchyně
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky (vždy s doprovodem delegáta)
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ŠPANĚLSKO, OROPESA

Informace o výletech

Každý z těchto výletů je možno objednat již od 10 + 1 účastníků (10 dětí + doprovod). Účastníci školy v přírodě si tak mohou lépe vybrat jim vyhovující výlety, nemusí nutně všichni na jeden výlet. Pro lepší plánování výletů zde uvádíme čas potřebný k realizaci výletu včetně dopravy a vzdálenost od místa pobytu.

Sladkovodní park Aquarama, Benicassim

V jednom z největších vodních parků na valencijském pobřeží najdete mnoho zábavných vodních atrakcí. Patří mezi ně například bazén s umělými vlnami, různé tobogány, skluzavky, kamikadze, Black Hole, Twister nebo Río Aventura, či vířivky a jiné druhy relaxačních bazénů. Kdo má rád adrenalin, může se nechat vystřelit na věži Space Shot vysoké 62 m nebo sjet nejvyšší skluzavku v Evropě El Salto del Diablo vysokou 30 m se sklonem 62 stupňů. V aquaparku se nachází i mnoho různých atrakcí pro menší děti jako Kraken, Miniduny nebo Pirátská zátoka.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 15 km

Další informace >>

Valencie, L´Oceanografic

V největším mořském parku a delfináriu v Evropě můžete navštívit celkem devět pavilónů se světovou mořskou faunou a flórou. Najdete zde na 45 000 exemplářů, 500 různých živočišných a rostlinných druhů (žraloci, rejnoci, barakudy, lachtani, tuleni, tučňáci, delfíni i běluhy). Mořský park je tematicky rozdělený podle světových moří a ekosystémů, během návštěvy také zažijete vystoupení cvičených delfínů. Součástí výletu je i okružní panoramatický okruh historickou částí města Valencie s komentářem, aniž byste museli vylézat z autobusu.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 90 km

Další informace >>

Krasová jeskyně sv. Josefa

Výlet s návštěvou známých jeskyní Coves de San Josep ve městečku Vall d´Uxó. Jedná se o nejdelší evropskou podzemní říčku splavnou na malých loďkách, na kterých během prohlídkové trasy dlouhé téměř 1 km navštívíte např. Netopýří síň, Modré a Terčové jezírko, Psí síň, Čertovo jezírko nebo Katedrální dóm. Ke kouzelné atmosféře jeskynních prostor přispívají instalovaná LED svítidla. Poklidná plavba po jedné z nejpozoruhodnějších splavných podzemních řek a pěší procházka v délce 250 m trvají přibližně 50 minut. Jeskyně má po celý rok konstantní teplotu 20°C.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 60 km

Další informace >>

Morella

Výlet do jednoho z nejkrásnějších středověkých měst na východním pobřeží Španělska. Bývalé královské město Morella, dodnes obehnané dvoukilometrovým hradebním opevněním, se rozkládá na úbočí skalnatého kopce okolo mohutného hradu. Během návštěvy města a společné procházky historickou částí navštívíte arcikněžský kostel Nejsvětější Panny Marie, který je považován za jeden z nejzajímavějších kostelů bývalého Valencijského království a ruiny bývalého františkánského kláštera. Vystoupáte až na samotný vrchol hradu ve výšce 1 070 m nad mořem s nádhernou vyhlídkou do okolí. Během rozchodu je možné ochutnat či koupit vynikající místní speciality – uzeniny, sýry, vína, oleje, medy, atd., nebo navštívit například ojedinělé Muzeum dinosaurů – oblast Els Ports je jedna z nejvýznamnějších ve Španělsku s nálezy prehistorických ještěrů.
Délka: 7 hodin, Vzdálenost: 110 km

Další informace >>

Zahrada papoušků

Půldenní výlet do městečka Benicarló, kde se nachází velmi populární papouščí zoologická zahrada Jardín del Papagayo . V parku si je možné prohlédnout několik desítek klecí s různými druhy papoušků, loriů, amazoňanů, amazónků, aratingů či kakadu. Lze projít i několika volně přístupnými voliérami, ve kterých mohou návštěvníci ptáky libovolně krmit semínky (sáček za 1,- euro) či nektarem. V zoologické zahradě žije i největší druh papouška na světě. Volně přístupný je taktéž prostor s klokany.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

Citrusové sady a olivovníky v Mas dels Doblons

Největší muzeum v přírodě ve Valencijské oblasti tvoří rozhlehlá zemědělská usedlost, typická pro zdejší kraj. V několika sálech se seznámíte prostřednictvím odborného výkladu se životem lidí na venkově, prací místních zemědělců a zpracováním produktů. Následuje procházka po pomerančovém sadu a návštěva sálů, kde se citrusové plody zpracovávají do podoby džemu nebo třeba likéru. Prohlédnete si také tisícileté olivovníky, dozvíte se zajímavosti o výrobě medu nebo pečení domácího chleba. Součástí prohlídky jsou také ochutnávky místních produktů. Nakonec se seznámíme s typickým způsobem odchytu drozdovitých ptáků velmi rozšířeným právě ve Valencijské oblasti. Součástí usedlosti je obchod, ve kterém si mnohé z typických produktů můžete zakoupit.
Délka: 3,5 hodiny, Vzdálenost: 40 km

Další informace >>

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ŠPANĚLSKO, OROPESA

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Orientační cena za osobu při pobytu v délce 5-7 dní (ubytování, strava, doprava, pojištění): 11.000 až 13.000 Kč.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.