ŠKOLNÍ POBYTY – ČESKÝ RÁJ

Škola v přírodě Český ráj
Popis Výlety Foto
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ČESKÝ RÁJ

Základní informace

Typ rekreace: Škola v přírodě Český ráj
Sezóna: 15. květen – 15. říjen (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Jičínsko, atraktivní lokalita v oblasti Českého ráje na dohled od Prachovských skal
Ubytování: Hotel*** Prostřední mlýn s recepcí a vlastní restaurací, 3–4 lůžkové pokoje se sociálním zařízením a TV, společenská místnost, bezplatná Wifi, venkovní bazén, víceúčelové hřiště, herna s kulečníkem, šipkami a stolním tenisem
Strava: 4–5× denně dle věku účastníků v hotelové restauraci, celodenní pitný režim
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ČESKÝ RÁJ

Informace o výletech

Každý z těchto výletů je možno objednat již od 10 + 1 účastníků (10 dětí + doprovod). Účastníci školy v přírodě si tak mohou lépe vybrat jim vyhovující výlety, nemusí nutně všichni na jeden výlet. Pro lepší plánování výletů zde uvádíme čas potřebný k realizaci výletu včetně dopravy a vzdálenost od místa pobytu.

Aquapark Babylon v Liberci

Liberecký Babylon patří k našim nejznámějším a nejoblíbenějším parkům vodní zábavy. Najdete v něm spoustu bazénů, vodních skluzavek, čtyři tobogány, divokou řeku, whirpooly, různé vodotrysky či gejzíry, relaxační zóny a mnoho dalších atrakcí. V aquaparku ve stylu příběhů Julese Verna probíhá 3× denně jedinečná laser show. Během slunných dní je otevřena rozlehlá terasa s možností opalování a výhledem na Ještěd a město Liberec. V aquaparku dále najdete divokou řeku, unikátní akvárium s nádhernými Arowanami dvojvousými, whirlpooly v jeskyních, vodní masáže, saunu a římskou páru, bar s občerstvením.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

Safari park Dvůr Králové

Světově unikátní zoologická zahrada, která se orientuje na africkou faunu. Nachází se v ní také jediné lví safari nejen v rámci České republiky, ale i celé střední Evropy. Z více než 2 500 ks chovaných zvířat stojí za zmínku třeba gorily, krokodýli, tajemná šelma Fosa, dlouhonohé žirafy, skupinka slonů afrických nebo roztomilí hrošíci. Některé části expozice lze projíždět safari busy přímo mezi volně žijícími zvířaty. Budete si připadat jako na planinách Serengeti a nahlédnete blíže do úžasného světa afrických zvířat. Na trase dlouhé okolo pěti kilometrů můžete zblízka pozorovat nerušeně se popásající zebry, antilopy pečující o svá mláďata nebo hejna pelikánů plujících na vodní hladině.
Délka: 6 hodin, Vzdálenost: 40 km

Další informace >>

Prachovské skály

Jedno z nejkrásnějších míst Českého ráje má svůj původ ve druhohorách, kdy se v této oblasti nacházelo mělké moře. Ze zbytků jeho usazenin vznikly 40 m vysoké skalní věže, které se tyčí v dáli téměř na dohled od hotelu. Turistické stezky vedou roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a kouzelnými zákoutími. Nejzajímavější partie skal jsou snadno přístupné po bezpečných, turisticky značených cestách. Z mnoha míst se nabízí krásný výhled na celý prostor skalního města. Během slunečných letních dnů se lze osvěžit v přírodním koupališti U Pelíška.
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 10 km

Další informace >>

iQLANDIA v Liberci

Vědecko-zábavní centrum nabízí unikátní možnost proniknout do tajů vědy i přírodních zákonitostí hravou interaktivní formou. Na ploše 10 000 m2 se nachází více než 400 exponátů, které na dlouhé minuty zabaví malé i větší návštěvníky. Na několika podlažích čeká zvědavce celkem 10 tematicky zaměřených expozic: na neznámé nitro Země, na ničivé přírodní živly nebo třeba tajuplný vesmír. Děti si užijí experimenty s vodou, mohou si promluvit s humanoidním robotem nebo se přenést v čase do budoucnosti. Také si vyzkouší simulátor zemětřesení a podívají se do útrob domácí pračky v nadživotní velikosti.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

Pevnost Josefov v Jaroměři

Rozlehlé pevnostní město Josefov se statutem městské památkové rezervace patří mezi jedinečné evropské unikáty. Prohlídka Bastionu a podzemních prostor umožňuje nahlédnout do 18. století, do dob, kdy zemi vládla Marie Terezie a její potomek Josef II.  Na stavbě rozlehlého a na svou dobu mimořádně důmyslného komplexu, který měl ochránit české země před vpádem cizích vojsk, se podílelo na 20 0000 lidí. Prohlídku zpestří svým poutavým výkladem přísný voják v dobové uniformě. Atmosféra místa a tehdejších podmínek je umocněna lucerničkami se svíčkou, kterou návštěvníci obdrží před vstupem do podzemí.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

Na hrad Valdštejn za loupeživými rytíři

Nejstarší hrad v Českém ráji byl po staletí budován na rozeklaných skalách a dnes vytváří zajímavý přírodní labyrint. Umělecká díla doby baroka a klasicismu v kombinaci s pozdějšími romantickými úpravami spojují středověk s 19. stoletím. Prohlídka zahrnuje venkovní expozice, návštěvu sklepení, kaple sv. Jana Nepomuckého a biliární sál. Děti se poutavým způsobem dozví o životě na hradech ve středověku a také o principu obrany hradů v pískovcích tzv. „mordovací soutěskou“. Následuje asi 3 km dlouhá procházka Zlatou stezkou Českého ráje s atraktivními výhledy do okolí a zastávkami na zajímavých místech skalního města až k zámku Hrubá Skála.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 25 km

Další informace >>

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ČESKÝ RÁJ

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.