ŠKOLNÍ POBYTY – ORLICKÁ PŘEHRADA

Škola v přírodě Orlík
Popis Výlety Foto
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ORLÍK

Základní informace

Typ rekreace: Škola v přírodě Orlík
Sezóna: Duben – červen, září – říjen (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Orlická přehrada, oblíbená lokalita na Vltavě nedaleko zámku Orlík
Ubytování: Rekreační areál Marina Orlík s možností ubytování v bungalovech, apartmánech nebo stylové chatě, vlastní restaurace, 4 lůžkové pokoje, společenská místnost, bezplatná Wifi v celém areálu, venkovní bazén, hřiště, dětský koutek, tenisový kurt, kulečník, ping-pong
Strava: 3–5× denně dle věku účastníků v restauraci v hlavní budově, celodenní pitný režim
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ORLÍK

Informace o výletech

Každý z těchto výletů je možné objednat již od 10 + 1 účastníků (10 dětí + doprovod). Účastníci školy v přírodě si tak mohou lépe vybrat jim vyhovující výlety, nemusí nutně všichni na jeden výlet. Pro lepší plánování výletů zde uvádíme čas potřebný k realizaci výletu včetně dopravy a vzdálenost od místa pobytu.

Výletní lodí po Orlické přehradě

Objemem zadržené vody největší přehrada v ČR byla vybudována v letech 1954–1961 coby součást unikátního projektu Vltavské kaskády. Na její výstavbě se tehdy vystřídalo přes 1 500 dělníků a muselo jí ustoupit 14 mlýnů a stovky obytných a hospodářských stavení. Největší hloubka je 74 m a délka vzdutí na Vltavě činí 68 km, na Otavě 23 km a na Lužnici 7 km.  Během plavby výletní lodí ze Zvíkova do Orlíku nad Vltavou budete mít čas kochat se výhledy na okolní krajinu a také se v mysli vrátit do romantických dob, kdy se na Vltavě plavilo dříví a Bedřich Smetana napsal svou krásnou symfonickou báseň Vltava. Výlet lodí můžeme spojit také s návštěvou královského hradu Zvíkov nebo prohlídkou schwarzenbergského zámku Orlík.
Délka: 3 – 4 hodiny, Vzdálenost: 20 km

Další informace >>

Státní hrad Zvíkov

Královský hrad na skalnatém ostrohu u soutoku Vltavy a Otavy založili Přemyslovci v 1. polovině 13. století. Během své historie byl několikrát dobýván a přestavován. V roce 1719 hrad získali Schwarzenbergové, kteří se také zasloužili o jeho výraznou renovaci. I díky ní někdy hrad nazýváme králem českých hradů. Ke Zvíkovu se váže řada pověstí, ta O Zvíkovském raráškovi se vypráví už dlouhá staletí. V hradních sklepích každoročně zimují netopýři a oblast kolem soutoku řek obývá početná soví populace. Součástí prohlídkového okruhu jsou bývalé a rekonstruované sály královského paláce, Hlízová věž s vyhlídkou a hradní kaple.
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 22 km

Další informace >>

Zámek Orlík s okázalými interiéry

Zámek Orlík je považovaný za jednu z perel mezi českými památkovými objekty. Většinu návštěvníků uchvátí už svou jedinečnou krajinnou polohou na břehu Orlického jezera a okouzlí romantickými interiéry s bohatými sbírkami. Nejvýznamnějšími majiteli zámku se v průběhu let stali Schwarzenbergové, kterým byl po restituci objekt navrácen. Zámek obklopuje rozsáhlý anglický park, který byl po napuštění přehrady částečně zaplavený. Prohlídkový okruh vede přes jednotlivé okázalé sály, malou zbrojnici, knihovnu a chodby vyzdobené loveckými zbraněmi a trofejemi. Všechny tyto prostory dýchají teplem domova a podávají přímé svědectví o kultuře bydlení šlechty v uplynulých stoletích.
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 15 km

Další informace >>

Exkurze do vodní elektrárny Orlík

Mohutná hráz Orlické přehrady je dlouhá 450 metrů a dosahuje výšky 91 metrů. Zadržuje stovky milionů m³ vody a v tomto ohledu nemá v ČR konkurenci. Dozvíte se, co se skrývá pod masami betonu, a pochopíte princip výroby elektrické energie v soustrojí s Kaplanovou turbínou. Exkurze vás během provozu zavede do strojovny elektrárny, jejího zázemí a přivaděčů vody. Z koruny hráze lze zase obdivovat lodní zdvihadlo unikátní v rámci ČR i Evropy. Během zpáteční cesty následuje zastávka a nenáročná pěší procházka na jednu z vyhlídek na Orlickou přehradu podle zdatnosti dětí.
Délka: 4 – 5 hodin, Vzdálenost: 25 km

Další informace >>

Za husity do Tábora

Asi každý školák tuší, že z Tábora vyráželi husité na své vítězné výpravy, a slavná minulost jihočeského města je patrná na každé kroku v jeho historickém centru. Ať už jsou to zdobené štíty měšťanských domů, pomník Jana Žižky nebo gotická radnice. Po zběžné prohlídce historické části města následuje návštěva Husitského muzea s jedním z edukačních programů připravených speciálně pro děti podle věku – S mamutíkem do pravěku, Opevněné město Tábor nebo Boží bojovníci. A na závěr samozřejmě nemůže chybět prohlídka známého táborského podzemí. Labyrint propojených středověkých sklepů má podle odhadů délku až 14 km, prohlídková trasa měří asi 0,5 km.
Délka: 5 – 6 hodin, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

Hřebčinec Písek a nejstarší kamenný most

Areál Zemského hřebčince Písek v tudorovském slohu pochází z přelomu 19. a 20. století a má společně s dalšími dvěma státními podniky (Kladruby nad Labem, Tlumačov) status Národní kulturní památky. Státní hříbárna Nový Dvůr byla založená za účelem odchovu hřebečků ze zemského chovu a v této činnosti pokračuje dodnes. Prohlídky jsou spojeny s poutavým výkladem zaměstnanců hřebčince a milovníci koní si tu přijdou na své, stejně jako v roce 1888 císař a král František Josef I. Tehdy si nechal předvést ke své spokojenosti všech 150 hřebečků. Následuje přesun do historického centra Písku a procházka po nejstarším dochovaném kamenném mostu v ČR ze 13. století. Prvním chodcem přes řeku Otavu se podle legendy stal jelen z místních lesů, od té doby se mu tak přezdívá Jelení.
Délka: 5 – 6 hodin, Vzdálenost: 40 km

Další informace >>

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ORLÍK

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.