ŠKOLNÍ POBYTY – ŠUMAVA

Škola v přírodě Šumava
Popis Výlety Foto☀❄
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ŠUMAVA

Základní informace

Typ rekreace: Škola v přírodě Šumava
Sezóna: Celoročně  (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Klidná lokalita v podhůří Šumavy pod horou Javorník
Ubytování: Hotelový*** komplex „Krásná vyhlídka“, 2–5 lůžkové pokoje ve vysokém standardu s vlastním sociálním zařízením, společenská místnost s TV, bezplatná Wifi, víceúčelový sál se stolním tenisem, fotbalové hřiště, ohniště a terasa s výhledem do Šumavské krajiny
Strava: 4–5× denně dle věku účastníků, celodenní pitný režim, tradiční česká kuchyně v hotelové restauraci, snídaně formou bufetu
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2 000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ŠUMAVA

Informace o výletech

Každý z těchto výletů si můžete objednat již od 10 + 1 účastníků (10 dětí + doprovod). Účastníci školy v přírodě si tak mohou lépe vybrat jim vyhovující výlety, nemusí nutně všichni na jeden výlet. Pro lepší plánování výletů zde uvádíme čas potřebný k realizaci výletu včetně dopravy a vzdálenost od místa pobytu.

Za vlky a jeleny do srdce NP Šumava

Kdysi byla Šumava plná divoce žijících zvířat. A díky úsilí ochránců přírody z Národního parku Šumava lze dnes na několika místech z bezpečné vzdálenosti pozorovat tyto úžasné živočichy ve svém přirozeném prostředí. První zastávkou okružního výletu je horská Kvilda, kde jsou v rámci naučného okruhu zbudované vyvýšené přístřešky pro pozorování jelenů. Návštěvnické centrum Kvilda kompletně přibližuje život tohoto krále lesa, jak se mu na Šumavě přezdívá. Součástí naučné stezky je také výběh rysa ostrovida. Poté se přesuneme do Srní, kde je zbudovaná visutá pozorovací stezka nad výběhem s vlky. Vydat se lze i po naučné stezce přibližující život této šelmy, která se na Šumavě v minulosti běžně vyskytovala.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 75 km (celý okruh)

Další informace >>

Královský hrad Kašperk

Poznejte krásy a tajemství nejvýše položeného hradu v Čechách a jeho okolí. Hrad Kašperk, postavený z příkazu Karla IV., se tyčí v malebném koutu Šumavy u nedalekých Kašperských Hor. Jeho hlavním účelem bylo střežení zemskou hranici s Bavorskem, ochránit významné naleziště zlata a zabezpečit důležitou obchodní trasu, tvz. Zlatou stezku. Během asi hodinové prohlídky poznáte, jak se kdysi na hradě žilo, co bylo třeba k uskladnění a přípravě potravin, nebo jak se dodržovala hygiena ve středověku. Součástí prohlídky je i unikátní videoprojekce. Po ní následuje krátká procházka k předsunutému opevnění zvanému Pustý hrádek s krásným výhledem na Kašperk.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 15 km

Další informace >>

Boubínský prales

Prales Boubín je největší nedotčenou plochou původního lesa ve střední Evropě, s porosty smrku, jedle a buku. Rozkládá se na západním svahu hory Boubín, některé vzácné stromy zde dosahují věku 300 až 400 let a výšky až 50 metrů. Kmeny stromů jsou všelijak pokroucené, kořeny propletené a kůra stromů vrásčitá a plná podivných útvarů. Hlavní náplní výletu je procházka naučnou stezkou v této unikátní rezervaci uprostřed Šumavy. Následuje asi 2 km dlouhý výšlap na nedalekou rozhlednu Boubín s převýšením 250 m.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 35 km

Další informace >>

Stezka korunami stromů

Unikátní dobrodružná stezka, první svého druhu v České republice, je vybudovaná nedaleko Lipenské vodní nádrže. Od té doby se stala jednou z největších turistických atrakcí na Šumavě a přitom zůstala citlivě začleněna do okolní krajiny. Děti si mohou vyzkoušet 11 adrenalinových sekcí, mezi které patří i jeden z našich nejdelších suchých tobogánů. Během procházky v korunách stromů se dozví i zajímavosti o zdejší přírodě na několika interaktivních zastávkách. Odměnou za výstup po 675 metrů dlouhé lávce až do výšky 40 metrů je ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavské lesy, Novohradské hory a při dobrém počasí spatříme i vrcholky rakouských Alp.
Délka: 6 hodin, Vzdálenost: 95 km

Další informace >>

Vyhlídková plavba po Lipně a Aquapark Frymburk

Výletní loď vyjíždí na okružní vyhlídkovou plavbu z přístavu v turistickém letovisku Frymburk. Během plavby po jihočeském moři, jak se naší největší vodní ploše přezdívá, je možné pozorovat sportovce na hladině jezera, čilý ruch v turistických letoviscích na jeho březích i okolní šumavskou přírodu. Ve Frymburku se také nachází prostorný vnitřní a venkovní aquapark pro děti i dospělé, který zahrnuje vnitřní bazén o velikosti 468 m2 a venkovní celoročně vyhřívané bazény. Těšit se můžete na relaxační bazény se slanou i sladkou vodou, plavecký bazén, tobogán, divokou řeku, vířivku, perličková lůžka nebo vodní chrliče.
Délka: 6 hodin, Vzdálenost: 95 km

Další informace >>

Areál lesních her v Prachaticích

Nad Lázněmi sv. Markéty v Prachaticích na úbočí vrchu Libína (1093 m n. m.) byl vybudován Areál lesních her, který je určený hlavně dětem ve věku do 12 let. Malí návštěvníci si tu na originálních překážkách inspirovaných životy lesních zvířat mohou zaskotačit, vyzkoušet třeba rychlost a hbitost lesní veverky, pobyt v ptačím hnízdě, mraveništi nebo v pavoučí síti. Provázet je přitom bude skřítek Pracovníček, od kterého se dozví spoustu zajímavých informací. Nedaleko Areálu lesních her se nachází také Zážitková stezka víly Majolenky a Naučná stezka ptačích budek. Absolvovat je možné obě dvě.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 40 km

Další informace >>

ŠKOLA V PŘÍRODĚ ŠUMAVA

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.