ŠKOLNÍ POBYTY – SLOVENSKO

Lyžařské kurzy Slovensko
Popis Výlety Foto/ Popis Výlety Foto
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

LYŽAŘSKÉ KURZY SLOVENSKO, TATRY

Základní informace

Typ rekreace: Lyžařské kurzy – Slovensko, Západní Tatry – Roháče
Sezóna: Celoročně (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Slovensko, Západní Tatry – Roháče, obec Habovka
Ubytování: Penzion DANIELA na okraji obce, 2-5 lůžkové pokoje se sociálním zařízením, společenská a jídelní místnost s TV, kuchyňský kout s lednicí, bezplatná Wifi v celém penzionu
Strava: 4-5× denně dle věku účastníků, celodenní pitný režim, česká kuchyně přímo v penzionu, oběd formou balíčku na sjezdovce
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor, lyžařský instruktor)

LYŽAŘSKÉ KURZY SLOVENSKO, TATRY

Rychlé informace

Slovo úvodem

Společnost Sindibád s dlouholetou tradicí v oblasti pořádání dětské rekreace nabízí pobytové zájezdy pro školy a školky v přírodě v osvědčených lokalitách v Roháčích, Západních Tatrách. Ubytování je zajištěno v oploceném penzionu DANIELA, který je situovaný na okraji obce Habovka s minimálním silničním provozem. Celodenní strava formou české kuchyně probíhá přímo v penzionu, kromě obědového balíčku na sjezdovce, a je přizpůsobena věku dětí. Dopravu zajišťují moderní autobusy

Výlety za zábavou i poznáním

Pro lokalitu Roháčů jsme připravili několik různorodých výletů. Na stránce výletů si tak může každá škola v přírodě vybrat ty, které jí vyhovují. Pedagogický či jiný doprovod skupiny z řad dospělých má od nás výlet zdarma.

Lyžařské kurzy Slovensko stručně a jasně

 • Ubytování
  • oplocený penzion DANIELA v obci Habovka
  • penzion na okraji obce s minimálním silničním provozem
  • 2–5 lůžkové pokoje se sociálním zařízením
  • kuchyňský koutek s rychlovarnou konvicí a lednicí
  • společenská a jídelní místnost s TV
  • bezplatná Wifi v celém penzionu
  • milí a přátelští majitelé zvyklí na dětské kolektivy
  • poblíž penzionu obchod s potravinami a drogerií
 • Strava
  • česká kuchyně připravovaná na penzionu
  • oběd formou balíčku na sjezdovce
  • strava 4-5× denně včetně pitného režimu
 • Doprava
  • moderní klimatizovaný autobus
  • autobus k dispozici jen pro daný zájezd (bez cizích cestujících)
  • vzdálenost z Prahy cca 7 hodin čisté jízdy, z Brna 5 hodin
  • trpěliví řidiči se zkušenostmi s dětskými kolektivy

LYŽAŘSKÉ KURZY SLOVENSKO, TATRY

Podrobné informace

O ubytování

Oplocený Penzion DANIELA je situovaný na okraji obce Habovka s minimálním silničním provozem. Penzion má 2-5 lůžkové pokoje, společenskou místnost, kuchyňský kout, bezplatné WiFi. Majitelé jsou velmi milí a přátelští lidé, se kterými naše kancelář spolupracuje již více jak 20 let. V docházkové vzdálenosti od penzionu se nachází obchod s potravinami a základními potřebami. Po předchozí domluvě je možné s větší či menší skupinou navštívit i místní pizzerii s možností si zahrát či uspořádat turnaj ve stolním fotbálku nebo biliardu. 

O místě pobytu

Západní Tatry jsou překrásnou částí slovenské přírody a jsou součástí TANAPu (Tatranský národný park). Nejvíce navštěvovaná je část zvaná Roháče. I když se jedná pouze o část Západních Tater, běžně tak bývá nazýváno celé pohoří. Západní Tatry – Roháče se vyznačují především krásnou, civilizací téměř nedotčenou přírodou. Roháče poskytují desítky kilometrů turistických stezek pro začátečníky i pokročilé turisty. Tyto hory jsou také domovem mnoha zákonem chráněných rostlin i živočichů a poskytují nespočet termálních pramenů, na kterých jsou vybudována termální koupaliště. Do skupiny Roháčů patří několik vrcholů v hlavním hřebeni Západních Tater. Mnohé z nich patří mezi nejvyšší hory celého pohoří a výrazně přesahují 2000 m.

Habovka je obec na Slovensku v okrese Tvrdošín. Poklidná obec se nachází asi 15 km na sever od Liptovského Mikuláše a 15 km na severovýchod od Dolního Kubína. Nachází se v Zuberecké brázdě, podcelku Podtatranské brázdy, v místě styku Skorušinských vrchů a Západních Tater. Obcí protéká Studený potok, do kterého se v obci vlévá Blatná.a je ideálním výchozím místem pro uspořádání nejrůznějších výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí. Znakem Habovky je smrk, jehož lesní porosty obklopují obec, ale současně poskytují i krásné výhledy na nedaleké tatranské vrcholy.

O dopravě

Dopravu na Slovensko zajištují moderní klimatizované autobusy. Autobusy jsou vybavené klimatizací, dvěma monitory, toaletou, tmavými okny, bezpečnostními pásy, na území ČR WiFi připojením. V případě potřeby připojíme zdarma vlek na zavazadla.

O lyžování

V lyžařském centru Spálená dolina jsou k dispozici dva pomaloběžné vleky pro malé děti či začátečníky (300m, 500m), šestisedačková lanovka (1500m), čtyřsedačková lanovka (1300m) a na samém vršku hory pak další vlek dlouhý 800m. Všechny sjezdové tratě jsou opatřeny sněhovými děly. Lyžařské centrum je vybaveno hospůdkou, 2 bufety, toaletami, půjčovnou lyžařské výstroje (lyže, boty, snowboardy, běžky), skiservisem a stanovištěm horské služby.

O službách

V základní ceně poukazu je zahrnuta doprava na místo pobytu a zpět, ubytování, celodenní strava včetně pitného režimu. Příplatkové služby jsou výlety, Cestovní pojištění (úraz, odpovědnost, léčebné náklady včetně asistenčních služeb), Pojištění stornopoplatků (onemocnění či úraz účastníka před odjezdem), Pojištění COVID-19 (nemožnost vycestovat kvůli pandemii) a posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní/noční dozor).

LYŽAŘSKÉ KURZY SLOVENSKO, TATRY

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Orientační cena za osobu při pobytu v délce 5-7 dní (ubytování, strava, doprava, pojištění): 5.000 až 7.000 Kč.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.