ŠKOLNÍ POBYTY – SLOVENSKO

Škola v přírodě Slovensko
Popis Výlety Foto/ Popis Výlety Foto
Popis ŠvP, Místní výlety, Fotografie okolí

ŠKOLA V PŘÍRODĚ SLOVENSKO, TATRY

Základní informace

Typ rekreace: Letní zahraniční škola v přírodě – Slovensko, Západní Tatry – Roháče
Sezóna: Celoročně (volitelný termín, volitelná délka)
Velikost skupiny: 15–41 osob
Místo konání: Slovensko, Západní Tatry – Roháče, obec Habovka
Ubytování: Penzion DANIELA na okraji obce, 2-5 lůžkové pokoje, společenská a jídelní místnost s TV, kuchyňský kout s rychlovarnou konvicí a lednicí, bezplatná Wifi, venkovní posezení v altánku s možností grilování
Strava: 4-5× denně dle věku účastníků, celodenní pitný režim, česká kuchyně přímo v penzionu
Doprava: Moderní klimatizovaný autobus
Bonus pro doprovod: Každý člen doprovodu (pedagog, rodič) dostává od naší kanceláře poukaz zdarma (ubytování, strava, doprava, cestovní pojištění), výlet zdarma a odměnu 500 Kč za každý den víkendu (např. pro 10denní pobyt od pátku do neděle se jedná o částku 2000 Kč)

Výlety: Výběr ze široké nabídky
Pojištění: Cestovní pojištění, Pojištění stornopoplatků, Pojištění COVID-19
Další služby: V případě potřeby zajistíme posílení týmu jakýmkoliv pracovníkem (delegát, zdravotník, denní dozor, noční dozor)

ŠKOLA V PŘÍRODĚ SLOVENSKO, TATRY

Informace o výletech

Každý z těchto výletů je možno objednat již od 10 + 1 účastníků (10 dětí + doprovod). Účastníci školy v přírodě si tak mohou lépe vybrat jim vyhovující výlety, nemusí nutně všichni na jeden výlet. Pro lepší plánování výletů zde uvádíme čas potřebný k realizaci výletu včetně dopravy a vzdálenost od místa pobytu.

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je největším vodním parkem nejen na Slovensku, ale i v Čechách a v Polsku. Díky zdroji termální minerální vody je návštěvníkům k dispozici po celý rok. Nachází se v jedné z nejbohatších lokalit na zřídla minerálních vod na Slovensku, a to nedaleko Liptovského Mikuláše v obci Liptovský Trnovec. Voda Aquaparku Tatralandie je jedinečná, protože částečně obsahuje i mořskou vodu, která se nacházela na území Liptovské kotliny zhruba před 40 miliony lety. V Tatralandii se můžete těšit na 30 tobogánů, 14 bazénů, ostrov pirátů z Karibiku, saunový komplex a wellness. Občerstvit se lze v restauraci, bistru nebo ve vodním baru.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 35 km

Další informace >>

Zoologická zahrada Kontakt

ZOO Kontakt je výjimečná zahrada, která nabízí přímý kontakt se zvířaty. To umožňuje u dětí i mládeže vzbudit pozitivní vztah ke všemu živému a ukázat, že zvířata jsou přátelé, kteří si zaslouží lásku a starostlivost. Je možné pohladit například malé tygříky nebo jiné dravé šelmy, vždy za doprovodu a dohledu zkušených chovatelů. Mezi nejoblíbenější atrakce patří přístupná papouščí voliéra nebo výběh malých čiperných veverek. Děti zažijí přímé setkání se zvířátky, mohou je nakrmit a vyfotografovat se s nimi.
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 35 km

Další informace >>

Termální koupaliště Oravice

Pokud se zeptáte místních, vřele vám doporučí nenáročný výlet do blízkého termálního koupaliště, což je ideální volba k relaxaci a uvolnění po celodenním výletování. Dva venkovní bazény jsou napájeny přírodní geotermální vodou, která je sem přiváděna z hlubinných pramenů a cestou na povrch ochlazována. Teplota vody v bazénech se pohybuje v rozmezí 34°C – 38°C a pohodu při koupání umocňuje příjemná hudba. Vstup je na neomezeně dlouhou dobu (většinou zde pobýváme 2 – 2,5 hodiny).
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 13 km

Další informace >>

Oravský hrad – sídlo Drákuly a upírů

Jednou z největších turistických atrakcí severního Slovenska je Oravský hrad, vybudovaný na skále nad řekou Oravou jako „orlí hnízdo“. Z původně malé pevnosti ze 13. století vznikl v průběhu následujících staletí rozsáhlý hradní areál, který má dnes 154 místností. V minulosti byl župním hradem a sídlem Oravského hradního panství. Patřila mu téměř celá Orava. Budovy a interiér hradu nesou rysy románského slohu, gotiky, renesance, baroka i moderních slohů. Na hradě vznikl vůbec první filmový horor Upír Nosferatu a nedávno tu americká produkce natáčela seriál o Drákulovi.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 30 km

Další informace >>

Demänovské jeskyně

Národní přírodní památka Demänovské jeskyně na severní straně Nízkých Tater je nejdelším jeskynním systémem na Slovensku. Mezi její dominanty patří Demänovská jeskyně svobody, která dlouhá léta okouzluje návštěvníky bohatou sintrovou výplní rozličných barev, tajuplným podzemním tokem Demänovky i čarokrásnými jezírky. Je nejvíce navštěvovanou zpřístupněnou jeskyní na Slovensku. Tradiční okruh má délku 1 150 m a převýšení 86 m. Na trase je 913 schodů, prohlídka trvá asi 60 min. Průměrná teplota v jeskyni se pohybuje mezi 6-7°C.
Délka: 5 hodin, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

Vyhlídková plavba po Oravské přehradě

Na turisticky vyhledávané Oravské přehradě nabízí jedinečnou možnost poznávací plavby komfortní výletní lodí. Nachází se v ní bufet s občerstvením, toalety a po celou dobu plavby můžete obdivovat krásy Oravské přehrady s nádherným výhledem na okolní krajinu, Západní Tatry, či Babí horu. Z pěti osad, které navždy zmizely pod vodou přehrady v roce 1953 se jako ostrov zachovalo pouze návrší s barokním kostelem a kalvárií, které kdysi tvořilo dominantu obce Slanica. Součástí plavby je i prohlídka Slanického ostrova umění, jak se dnes bývalé návrší nazývá. Samotná plavba trvá asi 1,5 hodiny včetně přestávky na ostrově.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 35 km

Další informace >>

Skanzen Oravské dědiny

Jedno z nejkrásnějších muzeí na Slovensku, Múzeum oravskej dediny, nabízí nezapomenutelný výlet do časů, kdy lidé vstávali za úsvitu a celý den trávili tvrdou prací. Skanzen je umístěn v překrásném přírodním prostředí v podhůří Roháčů. Více než 50 staveb lidové architektury je zde rozestavěno v několika celcích, které připomínají jednotlivé části Oravy. Nechybí zde ani technické stavby jako mlýn na vodní pohon, mandl na hlazení modrotisku, lisovna, hrnčířská pec a jiné. Zařízení domů a chov domácích zvířat (v letním období i pěstování typických plodin) umožňují návštěvníkům představit si život a práci Oravce v minulosti.
Délka: 2,5 hodiny, Vzdálenost: 8 km

Další informace >>

Výlet lanovkou na Vyhlídku Spálená

Pro nezapomenutelný výhled na úžasné dvoutisícové vrcholy Západních Tater je ideální se vyvézt lanovkou z lyžařského střediska Roháče-Spálená až na horní stanici v Satalínské dolině. V nadmořské výšce 1 700 metrů zde byla vybudovaná nová vyhlídková terasa s dalekohledem a panoramatickou fotografií s popisem vysokých tatranských vrcholů, hřebenů, sedel, srázů i hlubokých dolin. Od vrcholové stanice sedačkové lanovky je možné také přímo vyrazit na různé pěší túry.
Délka: 3 hodiny, Vzdálenost: 15 km

Další informace >>

Zlatý důl Medvedia štôlňa

Medvědí štola je jedinečné zpřístupněné staré důlní dílo na Liptově. Zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Projdete si místa, která člověk tvrdou prací vytvořil za desítky let s vidinou získání zlata, vše v neopakovatelné atmosféře hořícího olejového kahanu. Čelovou lampu dostane každý návštěvník před vstupem, speciální oděv ani obuv nepotřebujete. Délka štoly činí 550 m, hloubka 8 m a délka zpřístupněné trasy je 400 m. Komentář průvodce s originálně připraveným poutavým výkladem včetně roztomilých postaviček permoníků vás jistě nezklamou.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 50 km

Další informace >>

Rio de Klin nad Oravskou přehradou

Na kopci Grapa nad vesničkou Klin se nachází jedinečná rarita – monumentální socha Ježíše Krista, která je kopií slavné brazilské sochy v Rio De Janeiru. Socha dosahuje výšky 9,5 metru a váží 23 tun. Její ruce směřují na Oravu, kterou má ochraňovat. Z vrchu je překrásný výhled na celou Oravu včetně oblíbené Oravské přehrady. V jejím středu se nachází Slanický ostrov umění s kostelem jako pozůstatek návrší jedné ze zaplavených obcí.
Délka: 4 hodiny, Vzdálenost: 35 km

Další informace >>

ŠKOLA V PŘÍRODĚ SLOVENSKO, TATRY

Cenové informace

Cenu školy v přírodě nelze stanovit obecně. Její vyčíslení je odvislé od mnoha faktorů, které jsou pro nás dopředu neznámé. Pokud nám však sdělíte své požadavky, svoji představu o průběhu školy v přírodě, tak cenu již sestavit dokážeme. Proto neváhejte a kontaktujte nás. Nejrychlejší volbou je zaslání níže uvedené nezávazné poptávky.

Orientační cena za osobu při pobytu v délce 5-7 dní (ubytování, strava, doprava, pojištění): 4.000 až 6.000 Kč.

Nezávazná poptávka
Pojďme na to 🙂

Na základě nezávazné poptávky Vám vypracujeme nabídku, která bude obsahovat požadované služby ve vámi zvoleném rozsahu. V nabídce tak bude zohledněna délka pobytu, typ stravy, velikost autobusu, cestovní pojištění, výlety a případné další služby.

Pokud jste nedohledali všechny potřebné informace nebo Vás třeba zajímá jaké bude počasí ;-), pište, volejte, jsme tu pro vás.